01.11.2019.
Ulje za lice: sve što ste željeli znati
Ulja su jedan od najstarijih proizvoda za njegu kože bez kojih današnja kozmetika ne bi ni postojala. Ulja u velikoj mjeri doprinose zdravijem izgledu kože, sprječavaju gubitak vlage, prave zaštitnu barijeru, hrane, njeguju, smanjuju nastanak bora i eliminiraju podočnjake. Usprkos vjerovanjima, prirodna ulja za lice su apsolutno poželjna i za masne tipove kože, a stručnjaci smatraju da njihova redovita primjena utječe na stabilizaciju proizvodnje sebuma.
Bez obzira koristiš li ih u spoju s kremama protiv bora, sa serumima ili samostalno, važno je da uvijek biraš organska, hladno cijeđena ulja koja u sebi sadrže sve neophodne sastojke za blistav i zdrav ten (vitamine, lipide i antioksidante) i koja nemaju štetne posljedice.
Kako odabrati ulje za lice za sebe?
U borbi protiv prijevremenog starenja najvažniji je balans vode i masti u koži i zato ulje u velikoj mjeri može pomoći da izgledaš mlađe, ljepše i jedrije. Ali baš zato što ulja sadrže 100% masnih kiselina (za razliku od krema), od velike je važnosti da znaš kako se pravilno biraju i koriste kako bi izbjegla kontraefekt.
Ulja su danas definitivno nezamjenljiv preparat u svakodnevnoj rutini njege lica, pogotovo kad govorimo o anti-ageingu i zato je važno da ih, baš kao i kreme, biraš prema tipu kože.
Veći molekuli čine da ulje teže prodire u kožu i zato su ovakva ulja pogodna za osobe sa suhom kožom kojima je hidratacija preko potrebna. Manji molekuli čine ulja puno laganijim, pa tako lakše prodiru u kožu. Upravo su ona idealna za masne tipove, jer ne zatvaraju pore i nema rizika od pojave bubuljica.
Ulje za lice – pravila nanošenja
Masna i mješovita koža
Na očišćeno lice i još uvijek vlažno utrljaj dvije-tri kapi ulja. Proces ponavljaj svake večeri i ostavi ga da djeluje tijekom noći.
Normalna i suha koža
Za normalnu i suhu kožu primjenjuju se ista pravila, ali ovoga puta ulje se nanosi i ujutru i navečer. Kako bi sastojci što bolje prodrli u kožu, blago masiraj lice prilikom nanošenja proizvoda.
Ulje za lice - za zrelu kožu protiv bora
Ulje šipka
Poznato je još i kao eliksir mladosti, umiruje crvenilo i iritacije na suhoj koži, ali i onim dijelovima lica koji su prekriveni bubuljicama. Struktura ulja je “suha”, brzo prodire kroz kožu, a zahvaljujući velikoj količini vitamina C koje sadrži, potiče veću proizvodnju kolagena. Bogato retinoinskom kiselinom, ovo čudotvorno ulje eliminira bore i ožiljke, posvjetljuje kožu, revitalizira i hidratizira.
Ulje makadamije
Ublažava postojeće bore, pomaže regeneraciju stanica, a naročito je pogodno za suhu kožu sklonu perutanju.
Arganovo ulje
Arganovo ulje ili „tekuće zlato“ kako ga mnogi nazivaju, također ima moć regeneracije stanica i igra posebnu ulogu u zaštiti kože od starenja uzrokovanog djelovanjem slobodnih radikala.
Ulje pšeničnih klica
Ulje pšeničnih klica je još jedno u nizu regenerirajućih, umanjuje oštećenja izazvana suncem, stimulira metabolizam stanica kože i ujednačava ten.
Ulje od smilja
Ulje od smilja je moćan antioksidans, sužava pore i smanjuje bore, potiče cirkulaciju, reducira podočnjake i djeluje protuupalno.
Ulje za lice protiv bora oko očiju
Regija oko očiju je najosjetljiviji dio lica te ne čudi što se prve bore pojavljuju baš ovdje.
Ružino ulje
Ružino ulje dubinski njeguje kožu, povećava elastičnost i ujednačava boju, zbog čega je idealno za sve one koji muče muku s tamnim podočnjacima i sitnim linijama oko očiju.
Lavandino ulje
Lavandino ulje smanjuje otoke i vrećice ispod očiju, umiruje, zateže i hidratizira kožu.
Ulje za lice ili serum?
Ulje za lice funkcionira slično kao serum - i jedan i drugi proizvod sadrže 100% aktivnih sastojaka. Dok ulja uglavnom djeluju na površinskim dijelovima kože, serumi dublje i duže hidriraju, jer hijaluronska kiselina doslovce veže vodu za stanice. Zato ulja imaju najbolje djelovanje kad ih koristimo u spoju sa serumima i kremama protiv bora.
Pročitaj još: Kako kontrolirati sjaj lica i učiniti pore manjim
Za ovaj izgled preporučujemo
-
Garnier BIO Lavandin Smooth And Glow Facial Oil
povezane vijesti